Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Od wysokiej dokładności przeniesienia szablonu tatuażu na skórę zależy w dużej mierze atrakcyjność wzoru. Dlatego też odbijanie wzoru tatuażu powinno zostać wykonane z najwyższą precyzją, najlepiej z wykorzystaniem profesjonalnych akcesoriów. W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór produktów pozwalających na kompleksowe przeniesienie grafiki na skórę.

Precyzyjne odbijanie wzoru tatuażu

Podstawowym akcesorium umożliwiającym skuteczne odbijanie wzoru tatuażu jest kalka hektograficzna. W ofercie sklepu dotatuazu.pl znajdziesz praktyczne kalki przeznaczone do ręcznego odbijania wzorów. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego wosku, kalki do tatuaży są bardzo czułe na nacisk, co zapewnia najlepszy poziom dokładności nawet w przypadku bardzo szczegółowych obrazków. Zastosowanie w kalce hektograficznej doskonałej jakości barwników sprawia, że wzór po odbiciu utrzymuje się na skórze przez długi czas i jest odporny na ścieranie.

Kalka do tatuażu – zastosowanie

Odbijanie wzoru tatuażu za pomocą kalki jest bardzo łatwe. Najpierw należy przygotować projekt na zwykłej kartce. Następnie należy umieścić papier pomiędzy pierwszą warstwą kalki hektograficznej, czyli białą bibułką, a wyjmowaną warstwą zabezpieczającą. Kolejny krok to odrysowanie wzoru na zewnętrznej, białej bibule, najlepiej za pomocą ołówka, który można z łatwością zmazać i poprawić w przypadku pomyłki. Po odrysowaniu szablonu można wyjąć warstwę zabezpieczającą spod białej bibułki. Następnie trzeba jeszcze raz poprawić kontury projektu, korzystając np. z długopisu. Ważne, aby zrobić to bardzo dokładnie, ponieważ od tego zależy jakość przenoszonego na skórę wzoru. Na drugiej stronie białej bibułki odbija się granatowy barwnik ze wzorem. Część z obrazkiem należy wyciąć, a później odbić na skórze. Trzeba przy tym pamiętać, że skóra w tym miejscu powinna zostać wcześniej dokładnie wyczyszczona płynem do dezynfekcji oraz ogolona.

Żel do przenoszenia wzorów

W naszej ofercie znajdziesz też profesjonalne żele do przenoszenia wzorów tatuażu z kalki na skórę. Praktyczne preparaty z ekonomicznym dozownikiem sprawiają, że naniesiony szablon jest bardzo trwały i dobrze widoczny. Aby skorzystać z produktu, należy wycisnąć niewielką ilość żelu na dłoń w rękawiczce bądź na tatuowany obszar. Następnie rozsmaruj preparat tak, aby skóra była delikatnie wilgotna, ale nie mokra. Później przyłóż wzór na kilka sekund, usuń szablon i poczekaj 8-10 minut, aż do wyschnięcia. Produkt jest nieuczulający i nietoksyczny, dzięki czemu może być bez obaw używany nawet na wrażliwej skórze.

Płyn do przenoszenia wzorów

Aby szablon naniesiony na fragment ciała nie zmywał się w trakcie przecierania i utrzymał jak najdłużej, należy użyć specjalnego preparatu. Profesjonalny płyn do odbijania wzorów należy nanieść cienką warstwą w miejscu, gdzie znajduje się szablon tatuażu. Nasz asortyment obejmuje różne rodzaje płynów do przenoszenia wzorów. Proponujemy specjalistyczne środki przeznaczone do bardzo szczegółowych grafik, a także tańsze preparaty, które sprawdzą się w przypadku nieskomplikowanych, małych wzorów. W sprzedaży mamy także wersje wegańskie, do których produkcji nie wykorzystano składników odzwierzęcych.

Dlaczego odbijanie wzoru tatuażu jest tak ważne?

Istnieje kilka sposobów na to, aby właściwy wzór znalazł się na skórze tatuowanego klienta. Najważniejsze jest jednak to, aby w ogóle wykonać odbijanie wzoru tatuażu, a nie „iść na żywioł” i zacząć tatuować „z głowy”. Nawet po dokładnym omówieniu z klientem wyglądu przyszłego tatuażu nie wolno pozostawiać miejsca na domysły. Ważne jest, aby klient zobaczył na skórze swój przyszły tatuaż: jego wygląd, umiejscowienie itp. Tatuaż to zazwyczaj decyzja na całe życie, dlatego nie ma tu miejsca na jakiekolwiek domysły i wątpliwości. Odbity na skórze wzór zdecydowanie ułatwia też pracę tatuatora, co jest szczególnie ważne przy skomplikowanych grafikach, zwłaszcza oryginalnych szablonach, wykonywanych indywidualnie dla klienta. Ponadto zadowolony i dobrze obsłużony klient z pewnością poleci studio innym miłośnikom tatuaży, a także sam powróci, aby wykonać kolejną dziarę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl